Лідери «Великої сімки» на саміті у французькому Евіан-ле-Бен ухвалили спільну декларацію, спрямовану на посилення боротьби з нелегальною міграцією та торгівлею людьми. Документ за підтримки країн-партнерів Кенії та Республіи Корея передбачає низку заходів.
План G7: санкції проти контрабандистів, захист біженців та гідне повернення мігрантів
Глави держав та урядів G7 доручили міністрам вживати заходів на виконання Плану G7 щодо запобігання нелегальнній міграції. Серед основних завдань:
- впровадження цілеспрямованих санкцій проти осіб та організацій, причетних до контрабанди мігрантів, зокрема в онлайн-просторі;
- співпраця з онлайн-платформами для виявлення, запобігання та видалення контенту, що використовується для незаконного перевезення людей. А також співробітництво з третіми країнами для ліквідації мереж контрабанди та захисту вразливих верств населення.
Окрему увагу приділено питанню повернення осіб, які не мають законного права перебувати на територіях країн G7. Лідери окреслили зобов'язання держав щодо повернення їхніх громадян.
«Незаконне перевезення мігрантів та торгівля людьми є серйозними транснаціональними злочинами, які підривають суверенне право держав контролювати свої кордони та наражають жертв контрабанди та торгівлі людьми на ризики, що загрожують життю», — йдеться у документі.
Декларація також бере до уваги нові правові підходи, що розглядаються деякими членами G7 з третіми країнами для посилення управління міграцією.
Читайте також:
