Гімназія Інсбруку дозволила складати усний іспит з фемінізму, деякі вчителі закликають запровадити новий предмет по всій Австрії, повідомляє The European Conservative.

Фемінізм як іспит

Наступного року  учні гімназії Райтманна в австрійському Інсбруку зможуть обирати фемінізм як предмет для усного випускного іспиту — матриці.

Навчальна програма модуля під назвою «Ми всі маємо бути феміністами» охоплює широкий спектр тем: анатомію жіночого тіла, засоби контрацепції, критику патріархату, «токсичну маскулінність», насильство у стосунках, вуличні домагання і навіть абетку фемінізму.

Співзасновниця курсу, вчителька Аня Душек, пояснює, що на заняттях учні діляться власним досвідом, і цей простір став для них безпечним.  За її словами, підлітки починають розуміти, що їхні негативні переживання — не особиста проблема, а наслідок системного патріархату. Вона також закликає запровадити фемінізм як окремий предмет по всій країні: 

«Настав час, щоб фемінізм запровадили на федеральному рівні як самостійний предмет».

Теми патріархату, його наслідків і впливу на життя учнів інтегрують й в інші вибіркові дисципліни. Наприклад, на курс «What is love?» (Що таке любов?) розбирають різні форми шлюбу, проблеми розлучення, а також токсичних та насильницьких стосунків. А в модулі «My Body, my Choice» (Моє тіло, мій вибір), який із наступного навчального року пропонуватимуть виключно для дівчат, вивчатимуть жіноче тіло, менструальний цикл, ідеали краси, контрацепцію тощо.

Інсбруцька школа — не єдина в Австрії з подібною практикою. Як повідомляє австрійський телеканал ZIB, в Амерлінгській гімназії у Відні учні вже кілька років мають змогу складати усний іспит з фемінізму.

Рішення викликало гостру критику. Для тих, хто стурбований зростаючою політизацією освіти, запровадження фемінізму є одним з прикладів просування ідеологічних наративів. 

«Наші школи не повинні ставати ідеологічними таборами перевиховання», — заявив депутат національної ради Венделін Мьольцер.

Особливе занепокоєння викликає те, що негативний досвід учнів пояснюється виключно патріархатом як системою.