Увечері 23 червня 2026 року через масштабний збій системи зв'язку рух поїздів по всій Німеччині було повністю зупинено. Залізничне сполучення вдалося відновити лише через кілька годин, повідомляє інформаційне агентство dpa.

Транспортний колапс Deutsche Bahn

Масштабний технічний збій стався у вівторок ввечері, національний залізничний оператор Deutsche Bahn (DB) був змушений екстрено зупинити потяги по всій країні. Причиною став вихід з ладу цифрової залізничної радіомережі GSM-R, яка забезпечує безперервну комунікацію між машиністами та диспетчерськими центрами.

Про несправність компанія офіційно оголосила о 21:59 за місцевим часом. Зупинка торкнулася всіх типів потягів: міжміських (IC, ICE), регіональних та приміських (S-Bahn). 

Рух вдалося відновити приблизно о 00:30 24 червня. Загалом залізничний колапс тривав близько 90 хвилин, хоча за деякими даними, понад дві з половиною години. Deutsche Bahn принесла офіційні вибачення пасажирам. 

Станом на ранок 24 червня перебої усунуто, залізничне сполучення в Німеччині поступово відновлюється.

Це вже другий збій за рік, у лютому 2026 року через хакерську атаку були зафіксовані серйозні проблеми з IT-системами.